Wino i produkty włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest znana na całym świecie przede wszystkim za sprawą pizzy i spaghetti. To niemniej jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura proponuje. Warto niemniej jednak zapoznać się dokładniej z artykułami włoskimi, mogą one bo zrewolucjonizować kuchnię i dodać oryginalności wielu daniom.

Wino z Włoch

Jaki atrakcyjny napój kojarzy się z Włochami?
Fenomenalnym produktem jest, rzecz oczywista, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat produkowane są nadzwyczaj legendarne i uważane za właściwe wina. Rozmaite rejony winiarskie we Włoszech specjalizują się w różnych rodzajach fabrykowanego wina.


Najbardziej legendarne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu towary kupić można w wielu sklepach.
Które inne włoskie wyroby są warte wzmianki?
Następnym, osiągalnym w Polsce produktem jest włoski makaron. Smaczne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są znane z wysokiej jakości. Z pewnością warto skosztować tego produktu.
Włochy to również kraj, jaki słynie z produkcji zachwycającej oliwy. Rzecz zrozumiała w Polsce produkty oryginalne będą nieco droższe od tych, które zakupić można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest niemniej jednak powodem, dla jakiego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z perfekcyjnych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich zwolenników na całym globie, a co ważne, wolno je odnaleźć także w polskich sklepach. Najbardziej znana jest bodaj szynka parmeńska. Jej charakterystyczny smak oraz forma odróżniają ją od sztampowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie wyłącznie na kanapce, lecz i jako dodatek do wielu potraw.