Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najpoprawniej, jednakże w pewnych momentach popełniają one pomyłki pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują prawidłowo na skórę. Wobec tego należy wiedzieć, czego nie robić, żeby uniknąć problemów, które będą tego efektem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na buzi.
oczy
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek oraz zaskórniaków. Również wielkim błędem jest nie używanie toniku, bądź używanie go zbyt sporadycznie. Zadaniem toniku jest przywrócenie stosownego pH dla skóry, czyli kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
retinol
Przed zakupem kosmetyku, wypada dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, albowiem na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być poprawniej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności oraz harmonijne warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
Color Soft Lipstick Oriflame
Niemniej jednak również nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, mimo że według etykiety jest jeszcze wyśmienity. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bowiem bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać poprawnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednakże kosztuje czas oraz pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz wypada myć żelem myjącym, naturalnie dobranym indywidualnie do rodzaju cery.