Pośród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się obszarem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Korzystne nowości w Krakowie.
Co godnego pochwały załatwiono w ciągu niedawnego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Dynamiczne działanie w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz kolejne miejsca konferencyjno – sportowe.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla typowego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie istnieją. Najczęściej nie interesują nas historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się robi. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym obszarze. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, jakie pozwalają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Moc miasta idzie w górę za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. takie miejsca zachęcają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych akcje nie tyczą się tylko ścisłego środka miasta, ale też są związane z całym regionem. Zatem lepiej nie utyskiwać tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – jeśli uda się zachowania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi zostać wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski