Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/diagnostyka-prenatalna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje sporo radości, ale także o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.