Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać wedle ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednak oraz o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.